نصب اکسس کنترل


قبل از شروع نصب اکسس کنترل، بهتر است اصول اولیه را بدانید. ابتدا باید چند تصمیم بگیرید که به شما در انتخاب راه حل مناسب برای خود و کسب و کارتان کمک کند.

در زیر به بررسی حوزه های مختلف کنترل دسترسی و نصب اکسس کنترل خواهیم پرداخت.

بخش‌های زیادی برای کنترل دسترسی وجود دارد، اما این یک دوره آموزشی کلی در مورد این موضوع است تا به شما در درک اصول اولیه و نصب کمک کند.

  • مقدمه ای بر Access Control
  • انواع اکسس کنترل
  • لوازم کنترل دسترسی
  • نصب اکسس کنترل در 6 مرحله

مقاله مربوط به (اکسس کنترل اتاق سرور) را مطالعه نمائید


لوازم مورد نیاز نصب اکسس کنترل

در این بخش، ما قصد داریم به اصول اولیه آنچه برای راه اندازی کسب و کار خود با یک سیستم کنترل دسترسی نیاز دارید، نگاه کنیم. اگرچه هر نصب برای هر شرکتی منحصر به فرد است و دارای عوامل زیادی است که می تواند بر آن تأثیر بگذارد، اصول اصلی در اکثر سیستم ها یکسان است.

لوازم نصب اکسس کنترلبرای ساده کردن این بخش، کنترل دسترسی را به دو نوع تقسیم می کنیم. دانش بنیان و رمز محور. این دو مؤلفه‌های متنوعی دارند، بنابراین درک نحوه عملکرد هر کدام آسان‌تر می‌شود.

سیستم های دانش بنیان
این سیستم‌هایی است که ما با آن‌ها آشنا هستیم، همانطور که احتمالاً می‌توانید حدس بزنید، این سیستم‌های کنترل دسترسی متکی به دانستن اطلاعات کاربران هستند.

سه مورد از رایج ترین کاربردهای کنترل دسترسی مبتنی بر دانش به شرح زیر است:

  • پین کد
  • کلمه عبور
  • کدهای درب

اجزاء اساساً کاربر، اطلاعات/کد و سنسور روی در/قفل هستند. کاربر اطلاعات خود را به خاطر می‌سپارد و وارد می‌کند که با ورود صحیح به قفل دسترسی پیدا می‌کند.

به عنوان مثال، یک کد درب انبار می تواند “1234” باشد، بنابراین این کد (دانش) است که به هر کاربری که نیاز به دسترسی به این اتاق دارد داده می شود.این سیستم ها اغلب بسیار ابتدایی هستند، اما کاربرد خود را دارند و معمولاً برای مناطق کم خطر استفاده می شوند.

سیستم های مبتنی بر توکن

یک سیستم کنترل دسترسی مبتنی بر توکن را می توان اساساً به عنوان ارائه آیتمی توصیف کرد که امکان دسترسی به یک در یا قفل را فراهم می کند. این آیتم یا نشانه می تواند هر چیزی باشد، از جا کلیدی گرفته تا اثرانگشت، تا نشان شناسه.

به طور معمول هر نشانه منحصر به فرد است، بنابراین ایده بسیار بهتری را ارائه می دهد که چه کسی به یک سیستم دسترسی دارد، برخلاف دسترسی مبتنی بر دانش که در آن رمز عبور می تواند توسط شخص دیگری به اشتراک گذاشته شود و استفاده شود.

توکن‌ها می‌توانند سیستم را به دو روش اصلی راه‌اندازی کنند، با نزدیکی یا درج/ضربه زدن.

برای یک سیستم مبتنی بر توکن، به یک حسگر، قفل‌هایی که باید نصب شوند، یک خواننده، یک سیستم برای مدیریت، و چیزی که به عنوان نشانه‌ها عمل کند، به عنوان مثال، نشان‌های ID نیاز دارید. سپس یک نشان شناسه برنامه‌ریزی می‌شود تا دسترسی را از طریق نزدیکی یا تماس با خواننده فراهم کند.


مقاله مربوط (اکسس کنترل چیست) را مطالعه نمائید


نحوه نصب اکسس کنترل

مرحله 1: در مورد نوع نصب اکسس کنترل خود تصمیم بگیرید

همانطور که قبلاً گفتیم چند نوع مختلف کنترل دسترسی وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. دانستن اینکه کدام سیستم کنترل دسترسی برای کسب و کار شما بهتر عمل می کند، نیمی از نبرد است.

این را می توان با توجه به اندازه کسب و کار، بودجه شما، تعداد کاربرانی که باید به آنها اجازه دسترسی بدهید و امنیت فعلی شما تعیین می شود.

مرحله 2: تحقیقات خود را انجام دهید

هنگامی که یک نوع کنترل دسترسی را انتخاب کردید، باید در مورد سیستم های موجود در آن منطقه تحقیق کنید. به عنوان مثال، حتی اگر می خواهید به کنترل دسترسی به کلید فوب برای کسب و کار خود نگاه کنید، گزینه های مختلفی در آن منطقه وجود دارد.

درک حوزه کنترل دسترسی که قصد پیاده سازی آن را دارید هرگز نباید نادیده گرفته شود و در راه اندازی سیستم شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

نصب اکسس کنترل


مقاله مربوط (دفترچه راهنمای اکسس کنترل) را مطالعه نمائید


مرحله 3 – کارشناسان یا نصب کننده های محلی را پیدا کنید

جهت نصب اکسس کنترل داشتن یک نصاب کنترل دسترسی محلی طیف گسترده ای از مزایای را از دریافت نظر متخصص در مورد تنظیم منحصر به فرد خود تا داشتن کسی که در صورت بروز مشکل با شما تماس بگیرد، به شما می دهد.

معمولاً می‌توانید کل فرآیند را از ابتدا تا انتها با یک نصاب انجام دهید، آنها می‌دانند چه چیزی برای کسب و کار شما و اجزا و قطعات مختلفی که می‌توانید استفاده کنید بهترین کار را انجام می‌دهد.

مرحله 4 – سیستم خود را نصب کنید

هنگامی که یک حرفه ای برای راه اندازی سیستم خود پیدا کردید، می توانید آن را نصب کنید. در این مرحله احتمالاً آنها قبلاً در مورد نیازهای شما صحبت کرده اند، از مکان شما بازدید کرده اند و قطعات را برای نصب آماده کرده اند.

بسته به پیچیدگی سیستم شما و حجم درب های مورد نیاز برای ایمن سازی، این اغلب می تواند یک فرآیند نسبتاً سریع باشد و نباید کسب و کار شما را برای مدت طولانی یا در برخی موارد اصلاً مختل کند.

مرحله 5 – کاربران خود را تنظیم کنید

پس از نصب اکسس کنترل همه، می توانید به راه اندازی کاربران خود بپردازید. هر سیستم راه های مختلفی برای انجام این کار دارد، اما نصب کننده باید نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهد. اکثر سیستم‌ها برای افزودن، ویرایش و حذف کاربران ساده هستند، به این معنی که برای آشنایی با این سیستم‌ها قبل از آن نیازی به تجربه ندارید.

مرحله 6 – نظارت بر سیستم

اکنون سیستم خود را راه‌اندازی کرده‌اید، نشانه‌ها/دسترسی به کارکنان خود را دارید و می‌توانید کنترل دسترسی خود را نظارت و مدیریت کنید. این به پیچیدگی سیستم مستقر شما بستگی دارد، اما اکثر آنها گزینه های زیادی برای نظارت بر امنیت شما به راحتی ارائه می دهند.

با سیستم مناسب، می توانید سطوح دسترسی را مدیریت کنید. یک مثال واقعی از نحوه مدیریت سیستم‌ها در هتل‌هایی است که به مهمانان اجازه دسترسی به اتاقشان داده می‌شود اما در هیچ کجای دیگر.

سیستم‌های ساده دسترسی را اعطا یا رد می‌کنند، اما سیستم‌های پیچیده‌تر می‌توانند به شما بگویند چه کسی، چه زمانی و کجا به یک در دسترسی پیدا کرده است.


مقاله مربوط (سیستم کنترل تردد هوشمند) را مطالعه نمائید


نصب اکسس کنترل روی درب

جهت نصب اکسس کنترل به دستگاه اکسس کنترل و  قفل برقی با منبع تغذیه 12 ولتی نیاز داریم، و برای نصب اکسس کنترل میتوان از آداپتورهای  DC استفاده کرد. برای نصب اکسس کنترل  حتما این نکته را در نظر داشته باشید که از ولتاژ بالای ۱۲ ولت استفاده نکنید، چون در سریعترین حالت ممکن  برد دستگاه شما خواهد سوخت.برای نصب اکسس کنترل و قفل برقی با یک آداپتور 12 ولت هم امکان پذیر است ولی باید به این نکته دقت داشته باشید که اگر قفل برقی شما آمپر بالایی را بکشد نمی توانید همزمان از یک آداپتور برای دستگاه و قفل استفاده کنید.

اکثرا برای قفل های مگنتی این اتفاق پیش می آید که به دو آداپتور نیاز هست.
در مرحله آخر برای پیشگیری از هنگ کردن دستگاه و بالا بردن طول عمر دستگاه از دیود های موجود در جعبه دستگاه هم استفاده کنید.

در دستگاه کنترل تردد یک قسمتی به نام رله وجود داشته  که از طریق آن ارتباط و فرمان باز یا بسته شدن قفل صادر می شود. که از منبع تغذیه سیم مثبت را به قفل برقی و سیم منفی را به قسمت COM متصل می کنیم و از قسمت دیگر قفل برقی هم به  NO  و یا NC با توجه به نوع قفل برقی خود متصل می نمائید. هنگامی که دستگاه اکسس کنترل کارت یا کد یا اثر انگشتی را تائید کند رله به قفل برقی فرمان باز شدن را می دهد.

آنچه باید در مورد نصب اکسس کنترل بدانید

اجازه دهید نگاهی به چند بخش مختلف کنترل دسترسی بیندازیم. هدف این بخش درک پایه ای از سیستم ها، چرایی نصب Access Control و برخی از رایج ترین انواع آن است.

چرا به نصب اکسس کنترل نیاز دارم؟

تعداد کمی از کسب و کارها وجود دارند که از نصب اکسس کنترل سود نبرند. اگرچه هر سیستم مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد، اما دلایل و مضامین کلی برای نصب اکسس کنترل وجود دارد.

از کسب و کار خود محافظت کنید

داشتن یک سیستم کنترل دسترسی یک روش امنیتی اثبات شده است که می تواند از مناطق مختلف کسب و کار شما محافظت کند، به راحتی مدیریت شود و آرامش طولانی مدت را فراهم کند.

امنیت خود را مدرن کنید 

سیستم‌های قفل و کلید به‌طور باورنکردنی قدیمی هستند و طیف وسیعی از مشکلات، مانند شکستن کلید و تخریب به وسیله سارقین را دارد. به همین دلیل است که ما شاهد افزایش گسترده نصب اکسس کنترل سیستم های بدون کلید هستیم.

صرفه جویی در زمان و منابع

عدم نگرانی در مورد گم شدن کلیدها، پرداخت هزینه به یک تیم نگهبان امنیتی 24-7 نفره، و داشتن گزینه ای برای کنترل دیجیتالی سیستم به این معنی است که می توانید منابع را به روش های مختلف ذخیره کنید.

تهدیدهای داخلی را به حداقل برسانید – اگر کارمندان شما یک سیستم امن و سیستمی را ببینند که به شدت تحت کنترل است، به میزان قابل توجهی کمتر احتمال دارد که مرتکب سرقت داخلی یا مجرمان اخطار شوند.

شرکت خود را بهبود ببخشید – مزایای استفاده از سیستم کنترل دسترسی از امنیت گذشته است. ساده‌تر کردن زندگی کارکنان، داشتن محل کار کنترل‌شده‌تر و افزایش کارایی تنها چند نمونه هستند.

راکت بازرسی بدنی


لينک مرتبط

عملکرد دستگاه حضور و غياب، ليست قيمت دستگاه حضور و غياب، راکت بازرسي بدني، نرم افزار باشگاه ورزشی، دستگاه گشت و نگهباني، دستگاه گشت و نگهبانی wm5000x1، دستگاه ايکس ري، گيت فلزياب، گیت فلزیاب بازرسی فرودگاه، دستگاه اکسس کنترل برند zk و suprema

لطفا به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه − 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.