انتقال اثر انگشت


انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب:

یکی از مواردی که در سیستم اداری یک سازمان مورد استفاده قرار میگیرد انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب می باشد که ما به مواردی از آن اشاره می کنیم:

۱- وضعیت تغییر محل خدمت پرسنل از یک شعبه و ادارات و …

۲- وضعیت استخدام نیروهای جدید و تعیین محل خدمت

۳- وضعیت حذف پرسنل قطع همکاری شده با سازمان(بازنشسته، استعفاء، پایان قرارداد، اخراج و ….)

با توجه به اینکه در هر بار تغییر محل خدمت پرسنل، اطلاعات تشخیص هویتی وی نیز باید از دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب محل قدیم حذف و به دستگاه(دستگاههای) حضور و غیاب محل جدید اضافه گردد. مدیریت این کار بسیار حساس و سخت می باشد و درصورت انجام آن توسط نیروی انسانی، وقتگیر و با خطای بالای انسانی همراه خواهد بود. با توجه به حجم بالای نقل و انتقالات، در صورت درخواست تغییر جایگاه هر پرسنل در چارت سازمانی وبعد از تایید مسنولمربوطه نیروی انسانی، اطلاعات هویتی وی نیز بصورت اتوماتیک از دستگاه قدیم به دستگاه جدید منتقل شود.

انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب

روش اجرا:

روش اجرا سیستم انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب شامل سه فاز می باشد:

فاز اول انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب:

  • تعریف محل نصب با تعیین شهر و استان مربوطه
  • تعریف دستگاه و یا دستگاههای هر محل نصب
  • تعیین محل نصب هر چارت سازمانی
  • بروزرسانی محلهای نصب و چارت سازمانی مربوطه در صورت هرگونه تغییرات توسط پرسنل

انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب

فاز دوم انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب:

تولید یک سرویس ویندوزی(Windows Service) که در هر بار تغییر محل خدمت و دریافت تائیدیه،انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب و اطلاعات هویتی پرسنل را انجام داده و سابقه تغییرات را در سیستم ذخیره و گزارش موفقیت و یا عدم موفقیت را اعلام نماید.با توجه به اینکه عدم موفقیت انتقال اثرانگشت، ممکن است به علل مختلفی صورت پذیرفته باشد سیستم، گزارش علت عدم موفقیت را به کاربر مربوطه ارسال می کند .در اولین زمان، بعد از برطرف شدن اشکال پیش آمده، این انتقال صورت می گیرد.عمومی ترین علت عدم موفقیت در مدار نبودن دستگاه حضور و غیاب کنترل تردد مبدا و یا مقصد می باشد که ممکن است بعلت اختلالات شبکه و یا تنظیمات دستگاه باشد.

فاز سوم انتقال اثرانگشت:

شامل نگهداری یک کپی از اطلاعات هویتی هر پرسنل در بانک اطلاعاتی می باشد در صورت بروز هر اشکالی برای هر دستگاه حضور و غیاب به سرعت بتوان دستگاه حضور و غیاب جدید را جایگزین و اطلاعات هویتی پرسنل مربوط به آن دستگاه را به دستگاه جدید منتقل کرد.

روال اجرای عملیاتی توسط کاربرسیستم:

هر منطقه با توجه به درخواست و یا تصمیمات صورت گرفته، اقدام به تغییر محل خدمت پرسنل مورد نظر در چارت سازمانی می کنند.این تغییر بصورت غیرقطعی در سیستم ثبت می شود و سپس بصورت خودکار درخواستی به کارتابل مسنول منابع انسانی در سازمان مرکزی ارسال می شود.

انتقال اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب

بعد از دریافت درخواست و بررسی توسط مسنول منابع انسانی مربوطه، در صورت تایید، ثبت تغییر محل خدمت در چارت، نهایی شده و مجوز جابجایی اطلاعات هویتی پرسنل بین دستگاههای تردد صادر می شود. سرویس ویندوزی فعال شده و عمل انتقال اطلاعات هویتی پرسنل را انجام می دهد و گزارش نتیجه عملیات را به پرسنل مربوطه ارسال می کند.


لينک مرتبط

عملکرد دستگاه حضور و غياب ،ليست قيمت دستگاه کنترل تردد ، ليست قيمت دستگاه حضور و غياب،راکت بازرسي بدني، دستگاه گشت و نگهباني ،دستگاه ايکس ري، اسکنر اثر انگشت ،گيت فلزياب، دوربين مداربسته با برند zk و suprema

لطفا به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.