بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی یکی از ابزارهای پرکاربرد جهت کشف اشیای فلزی و قطعات الکتریکی پنهان شده در پوشش افراد است.

این دستگاه حرفه‌ای به صورت جداگانه یا به عنوان مکمل می توان در کنار سایر تجهیزات برای بازرسی بدنی استفاده می‌شود. بیشتر کاربران در بازار به دنبال گیت فلزیاب بازرسی بدنی ۱۸ زون هستند. در این مقاله سعی می کنیم به طور کامل درباره گیت فلزیاب و نکات مهمی که هر خریدار باید درباره آن مطلع باشد، توضیح دهیم.

پس در ادامه با ما همراه باشید …

بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی چه چیزی را کشف می‌کند

با استفاده از یک گیت بازرسی بدنی می‌توان اشیای فلزی (آهنی و غیر آهنی) خطرناکی مانند انواع سلاح سرد یا گرم پنهان شده در پوشش افراد را شناسایی کرد. بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی قادر است به کشف اشیای فلزی آهنی و غیر آهنی خطرناک، مانند سلاح سرد یا گرم، که در لباس افراد پنهان شده‌اند، بپردازد.

همچنین، شناسایی اجسام فلزی صنعتی نیز امکان پذیر است و می توان از دزدی در خط تولید یا انبار آنها جلوگیری کرد. این ابزار حرفه‌ای قادر است قطعاتی مانند پیچ و مهره، شیر آلات، اتصالات، سیم مسی، تکه های آلومینیومی و یا ابزارآلات را شناسایی کند. همچنین، با وجود فلزهایی مانند قلع و مس در بردهای الکتریکی یا قطعات الکتریکی، این دستگاه قادر است آنها را تشخیص دهد. بنابراین، پوشش گوشی تلفن همراه، گجت‌های هوشمند مانند اسمارت واتچ و سایر موارد مشابه نیز قابل شناسایی هستند.

مقاله مربوط به (3 محصول پرفروش راکت بازرسی مدارس) را مطالعه نمائید

برای خرید بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی با ویژگی‌های زیر آشنا شوید:

یکی از ویژگی‌های اساسی در بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی، قابلیت تنظیم حساسیت دستگاه است.این دستگاه باید حساسیت هر زون را در آن تنظیم نمود. برخی از گیت‌ها از تنظیمات پیش فرض برای انواع مختلف مکان‌ها برخوردارند که کار را برای کاربر آسان می‌کند.

یک ویژگی دیگر مهم در یک گیت فلزیاب، درستی تشخیص است. گیت باید به درستی محل شی فلزی پنهان شده را شناسایی کند. همچنین باید به کیفیت ساخت بدنه هم دقت کرد و باید پس از نصب محکم باشد. همچنین، یک گیت کیفیت بالا باید نویز کمتری را بپذیرد تا تأثیرعوامل محیطی مانند فرکانس امواج بر عملکرد دستگاه تاثیر نگذارد.

>> WPro180 یکی از بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی است که این ویژگی را داراست. <<

مقاله مربوط به (دور زدن راکت بازرسی بدنی) را مطالعه نمائید

تکنولوژی میدان مغناطیسی در بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی

از تکنولوژی میدان مغناطیسی برای تشخیص فلزات پنهان در گیت بازرسی بدنی و راکت بازرسی بدنی استفاده می‌شود. این تکنولوژی با ایجاد میدان‌های دایره‌ای شکل در اطراف اشیای فلزی، تغییر حالت میدان را تشخیص می‌دهد و می‌تواند آن‌ها را به طور موقت دارای میدان مغناطیسی کند.برای ایجاد این میدان مغناطیسی، تعدادی القاگر (سلف‌ مسی) در پایه‌های دستگاه قرار دارند.میدان مغناطیسی در گیت فلزیاب

این القاگر‌ها از سیم مسی ظریفی که به آن سیم لاکی گفته می‌شود، تشکیل شده‌اند. با اعمال نیروی الکتریکی به کلاف سیم مسی، میدان مغناطیسی در اطراف القاگر ایجاد می‌شود. گیت با تشخیص خطوط میدان که توسط اشیای فلزی قطع شده اند، وجود آن‌ها را تشخیص داده و با آلارم خود اپراتور را مطلع می‌نماید. یکی از نگرانی‌های کاربران این دستگاه، آسیب احتمالی برای سلامتی است.

امواج مغناطیسی در مقیاس کوچک بی‌خطر هستند، بنابراین بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی استاندارد می‌تواند به عنوان یک روش امن برای بررسی سلامتی استفاده شود. پس، هنگام استفاده از یک گیت فلزیاب بازرسی بدنی، نیازی به نگرانی برای افراد سالمند، کودکان و خانم های باردار نیست.

مقاله مربوط به (گیت بازرسی فرودگاه) را مطالعه نمائید

اجزای تشکیل دهنده بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی

گیت فلزیاب از دو قسمت تشکیل شده است: پایه‌ها و قسمت فوقانی. هر قسمت شامل اجزا جزئی تری است. پایه‌ها با پیچ‌های خاص به قسمت فوقانی یا همان هد دستگاه متصل می‌شوند و یک دروازه برای عبور افراد و اسکن پوشش آن‌ها را تشکیل می‌دهند. القاگر‌های ایجاد کننده میدان در پایه‌ها قرار دارند و با اتصالات ویژه‌ای در هنگام نصب با برد اصلی که در قسمت فوقانی است، در ارتباط هستند.

چراغ‌های LED در لبه پایه‌ها نصب شده‌اند تا در هنگام تشخیص شی فلزی، اپراتور را از محل اختفای فلز آگاه کنند. بر روی هد دستگاه، یک نمایشگر برای اعمال تنظیمات وجود دارد که با استفاده از کلیدهای مجاور قابل دسترسی است. در ادامه، به شرحی کلی از این اجزا برای آشنایی بیشتر با این ابزار پرداخته خواهد شد. لطفا همچنان همراه باشید.

پایه‌های بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی

دو پایه در هر گیت بازرسی بدنی وجود دارد که بر روی آن چراغ های ال ای دی قرار داده شده است و علاوه بر نگه داشتن ثابت دستگاه، نقش بسیار مهمی در کارکرد آن دارند.

در هر پایه دستگاه اسکن مسی، سلف‌هایی جای داده شده‌اند که میدان مغناطیسی مورد نیاز برای انجام اسکن و بازرسی را به وجود می آورد. بدنه این دستگاه از جنس MDF ساخته شده است و با یک لایه مخصوص مقاوم در برابر نویز تقویت شده است. در انتهای هر پایه، یک قسمت پلاستیکی برای ثابت کردن دستگاه وجود دارد.

همچنین، روی هر ستون چند چراغ LED نصب شده است که در صورت کشف فلز، روشن می‌شوند و محل پنهان شدن فلز را نشان می‌دهند. در بالای هر پایه، سنسورهای مادون قرمز برای تشخیص تردد وجود دارند تا دستگاه بعد از تشخیص فردی درون دروازه اسکن، عمل اسکن را آغاز کند.

پایه گیت فلزیاب

قسمت بالایی و هد دستگاه گیت فلزیاب

در بخش بالایی بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی، که اغلب از جنس فلز ساخته شده است، قسمت پردازنده آن قرار دارد که مسئولیت آن بررسی دیتاهای دریافت شده از طرف سیم پیچ‌ها است. القاگرها با کمک  بردهای ترمینالی به مادر برد گیت فلزیاب وصل می‌شوند و لامپ های LED روی پایه‌  هم به همین صورت با مادر برد ارتباط میگیرند. به طور معمول، یک نمایشگر در قسمت بالایی دستگاه قرار شده است که وظیفه آن بررسی  تنظیمات دستگاه است.

می‌توان با استفاده از کلیدهایی که معمولاً در نزدیکی صفحه نمایش قرار دارند، تنظیمات را انجام داد.  و همینطور می‌توان مقدار حساسیت گیت فلزیاب را به مقدار مورد نظر تنظیم نمود. همینطور امکان مشاهده تعداد تردد و آلارم‌هایی که دستگاه به صدا در آمده را هم میتوان مشاهده کرد.

این تنظیمات بسته به مدل و برند با هم متفاوت هستند، به عنوان مثال بعضی از گیت‌ها به شما اجازه می‌دهند تمرکز تشخیص را روی فلزاتی مانند استیل، چدن، آلومینیوم و دیگر فلزات غیر مغناطیسی قرار دهید.

تنظیمات مذکور بسته به نوع و مارک مختلف متفاوت هستند. برای مثال، برخی از گیت‌ فلزیاب ها به ما اجازه می‌دهند که فلزات نانمگنت  مانند استیل، چدن، آلومینیوم و فلزات غیرمغناطیسی را بر روی تنظیمات گیت اعمال کنیم

منظور از زون یا ناحیه در بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی چیست ؟

دروازه گیت فلزیاب بازرسی بدنی به قسمت های مساوی تقسیم شده است که به آن‌ها زون (Zone) می‌گویند. این مناطق در گیت‌های مختلف به صورت متفاوت تقسیم شده‌اند، به عنوان مثال ۶، ۱۲، ۱۸ و ۳۳ زون از تقسیم‌بندی‌های استاندارد در این دستگاه‌ها موجود است.

استفاده از زون‌بندی برای نشان دادن محل پنهان شدن فلز یکی از کاربردهای آن است. در این روش، هر زون از فضای گیت به گونه‌ای تعیین می‌شود که هرگاه فلز در آن زون قرار بگیرد، چراغ‌های مربوط به آن زون روشن می‌شوند. این کار باعث می‌شود اپراتور بتواند به سرعت به محل اختفای شی پی برسد.

هر چه تعداد زون‌های بهترین گیت فلزیاب بازرسی بدنی بیشتر باشد، مکان شی پنهان شده به طور بهتری نمایش داده می‌شود. گیت‌ها عموما به کاربر امکان تنظیم حساسیت به طور کلی و همچنین به شکل ناحیه به ناحیه را می‌دهند. برای اینکه این مورد بیشتر برای شما جا بیوفتد فرض کنید بیشتر افرادی که اسکن می‌شوند، آقایان هستند و شما نمی‌خواهید که سگک کمربند آلارم دستگاه به صدا درآید

برای رفع این مشکل می توان زون هایی که کمربند را تشخیص می دهند را پایین آورد.

لطفا به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.