کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی

در این مقاله قصد داریم این مورد را که آیا کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی امکان پذیر هست ؟

راکت بازرسی بدنی

کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی

قبل از شروع اینکه راکت بازرسی بدنی آلومینیوم را شناسایی می کند؟ باید در خصوص فلزیاب ها این نکته را مد نظر قرار داد  که آلومینیوم را تشخیص می دهد یا خیر. اندازه، شکل، همگی می توانند بر توانایی راکت فلزیاب برای تشخیص آلومینیوم تأثیر بگذارند. یک نکته را هم باید در نظر گرفت که ممکن است آلومینیوم خالص نباشد.

کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی
کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی

آشنایی با انواع فلزات

راکت بازرسی بدنی فلزات مختلف را بسیار متفاوت از یکدیگر میبیند. حتی آن فلز با ناخالصی‌های مختلف، یا آلیاژی از فلز، ممکن است سیگنال‌های بسیار متفاوتی نسبت به خالص بودن ماده ایجاد کند. بنابراین ابتدا باید انواع مختلف فلز مانند آهنی، غیرآهنی، آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ را مورد بررسی قرار دهیم.

فلز آهنی

فلزات آهنی حاوی آهن است و این نوع فلز می تواند جذب آهنربا یا اجسام مغناطیسی شود. آهن و فولاد فلزات آهنی هستند و هر دو به راحتی جذب آهنربا می شوند.این نوع فلزات ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض هوا و آب زنگ بزنند. فلز آهنی به راحتی با راکت فلزیاب یا موبایل یاب دستی قابل تشخیص است.

کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی
کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی
فلز غیرآهنی

فلزلت غیر آهنی حاوی آهن نیست و این فلزات مانند مس، آلومینیوم، روی، سرب، نیکل و تیتانیوم را در بر می گیرد.این فلزات به آهنربا جذب نمی شوند. میدان الکترومغناطیسی در یک گیت بازرسی فلزیاب مستقیماً از فلزات غیر آهنی عبور می کند.

از این گذشته، هیچ خاصیت مغناطیسی ندارد. با این حال، بیشتر فلزات غیر آهنی رسانای خوبی هستند. بعضی از آنها مانند طلا، آلومینیوم و مس رسانای بسیار خوبی هستند. رسانایی، به جای خواص مغناطیسی، تعیین می کند که آیا یک جسم می تواند توسط فلزیاب تشخیص داده شود یا خیر. به همین دلیل، از آنجایی که آلومینیوم رسانای بسیار خوبی است، می توان آن را به راحتی توسط راکت بازرسی بدنی یا راکت فلزیاب تشخیص داد.

فولاد ضد زنگ

فولاد جز فلزاتی هست که براق به نظر می رسد. فولاد ضد زنگ تقریباً هیچ عکس العملی نسبت به میدان مغناطیسی ندارد. به دلیل در کارخانه های تولیدی برای آزمایش کیفیت یک محصول فولاد ضد زنگ را در برابر آهن ربا قرار می دهند. اگر به آهنربا بچسبد، کیفیت آن فولاد پایین می باشد و زنگ خواهد زد. به طور کلی فولاد دارای رسانایی الکتریکی پایینی است، که آن را به یکی از سخت ترین فلزات برای یافتن با فلزیاب تبدیل می کند.

آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم یک عنصر بوده ودر بسیاری ازآلیاژها از آن استفاده می شود. از آنجایی که سبک، قوی، رسانایی بالا و ارزان است، می توان آن را در بسیاری از محصولات خانگی و صنعتی مانند ظروف، قوطی، فویل، هواپیما، موشک و موارد دیگرمی توان پیدا کرد.

رسانایی الکتریکی از طریق آلومینیوم چیست؟

می دانیم که گیت بازرسی فلزیاب – راکت بازرسی بدنی – گیت بازرسی بدنی فرودگاه  با تولید میدان الکترومغناطیسی اجسام فلزی را شناسایی می کنند بنابراین، برای آلومینیوم، رسانایی آن به طورمستقیم با تشخیص آسان آن امکانپذیر است و کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی انجام می گردد. در جدول زیر فلزات و رسانایی الکتریکی آنها را نشان می دهیم.

آموزش دور زدن دستگاه موبایل یاب و دور زدن راکت بازرسی بدنی

  • نقره خالص :6.30×107
  • مس:5.96×107
  • طلا خالص:4.11×107
  • آلومینیوم:3.77×107
  • روی:1.69×107
  • نیکل:1.43×107
  • آهن خالص:1×107
  • پلاتین:9.43×107

راکت بازرسی بدنی آلومینیوم را شناسایی می کند؟

در جواب باید گفت بله کشف آلومینیوم با راکت بازرسی بدنی امکان پذیر است،همه راکت بازرسی ها می توانند آلومینیوم را تشخیص دهند. چون آلومینیوم یک فلز است و گیت فلزیاب یا راکت فلزیاب برای تشخیص انواع فلزات طراحی شده اند.دستگاه فلزیاب با توجه به تنظیماتی که در دستگاه برنامه ریزی شده است هنگام تشخیص آلومینیوم آلارم را به صدا در می آورد .

بسیاری از فلزیاب دستی دارای تنظیماتی هستند که به کاربر اجازه می دهد تا یک سری از فلزات مانند آلومینیوم را نادیده گرفته و هر بار که با آلومینیوم در ارتباط گردید، آلارم به صدا در نیاورد. اندازه آلومینیوم همچنین بر شنسایی آن به وسیله فلزیاب تأثیر دارد. تشخیص قطعات کوچکتر آلومینیوم توسط برخی از راکت فلزیاب ها قابل تشخیص است و آن هم بیشتر در مدل های صنعتی امکان پذیر می باشد.

راکت بازرسی بدنی کنکور

علاوه بر این، در بعضی از راکت فلزیاب ها یا گیت فلزیاب دارای ریزپردازنده های داخلی هستند که به طور خودکار کالیبره و تنظیم شده و دستگاه به طور مداوم سطوح حساسیت را تغییر دهید تا شرایط ایده آل را برای کشف در نظر بگیرد.


لينک مرتبط

عملکرد دستگاه حضور و غياب، ليست قيمت دستگاه حضور و غياب، راکت بازرسي بدني، نرم افزار باشگاه ورزشی، دستگاه گشت و نگهباني، دستگاه گشت و نگهبانی wm5000x1، دستگاه ايکس ري، گيت فلزياب، گیت فلزیاب بازرسی فرودگاه، دستگاه اکسس کنترل برند zk و suprema

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.