راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

در این مقاله قصد داریم بدانیم که راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

راکت بازرسی بدنی یکی از وسایل امنیتی جهت کنترل ورود و خروج در اماکنی مانند ارگان نظامی، ادارات، فرودگاه، جلسات آزمون کنکور است. کار این تجهیزات، ممانعت از ورود یا خروج وسایلی است که امکان استفاده و یا خروج آن ممکن نیست. در ادامه به پرسش برخی از کاربران در خصوص اینکه راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟ می‌پردازیم.

راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

با گفتن کلمه راکت بازرسی بدنی، ذهن ما به سمت امنیت و افرادی که به امنیت در مکانهایی مانند فرودگاه‌ها و کشف اسلحه و بمب های ‏انتحاری توسط افراد تروریست‌ فکر خواهید کرد و افرادی هم جهت یافتن طلا و گنج فکر می‌کنند و یا این ذهنیت در ساخت و ‏سازها جهت ساختمان و کشف  لوله‌ها و کابلهای برق کهنه در زیر خاک به وجود می‌آید.‏ در ابتدا باید بدانیم راکت فلزیاب چیست و راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

فلزیاب یک وسیله جهت کشف وسایل فلزی یا مخفی شده در زمین، اجسام، درون یا بیرون بدن انسان، دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. راکت های فلزیاب بازرسی جریان میدان مغناطیسی را در محدوده شناسایی خود ایجاد کرده و هنگامی که یک قطعه فلزی در این محدوه قرار گیرد، میزان میدان مغناطیسی تغییر کرده و راکت بازرسی بدنی یا همان دستگاه راکت بازرسی بدنی کنکور به این تغییرات واکنش نشان داده و اطلاع می‌دهند.

هر چقدر میزان میدان مغناطیسی به وجود آمده به وسیله دستگاه زیاد باشد مقدار عمقی را که می تواند فلز مورد نظر را کشف کند بیشتر خواهد بود و همینطور به اندازه و جنس و نوع فلز هم بستگی دارد.

انواع راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

آموزش راکت بازرسی بدنی

  • فلزیاب دستی صنعتی

از فلزیاب های صنعتی همانطور که از نام آن مشخص هست در کارخانه ها – کارگاهها – صنایع هوایی – صنایع نظامی – فروشگاهها و مکانهایی که امکان خروج قطعات و لوازم ریز و کمتر از 100 گرم وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مانند راکت فلزیاب دستی مدل 150

  • فلزیاب قابل حمل فرکانسی

این نوع فلزیاب ها بیشتر برای شناسایی فلزاتی با فرکانس های پایین مورد استفاده قرار می گیرد که قدرت بالایی جهت کشف فلزاتی مانند طلا و غیره را دارند که این نوع  دستگاهها به قدری قوی هستند که در زمین هایی که امکانات مناسبی برای کشف فلز هم ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. کار کردن با این نوع فلزیاب باید تخصص خاصی را داشته باشیم و باید خیلی تمرین زیادی داشت که بتوان آن فرکانس مورد نظر برای کشف فلز را شناسایی کرد. فلزیاب فرکانسی امکان تشخیص و تفکیک فلزاتی مانند طلا، برنز، برنج، آلومینیوم، کروم، قلع را دارد.

  • راکت بازرسی فلزیاب کوچک

این مدل از فلزیاب‌ها درحالت عادی که در دست گرفته می شود  بسیار کم وزن بوده و صفحات مغناطیسی آن در اندازه کوچک  می‌باشد و تا فاصله چند سانتیمتری از منطقه مود نظرمی توانند فلز را شناسایی کنند . به این معنی میباشد که این دستگاه می تواند  یک فلز به شکل مربع به اندازه یک گوشی را حداکثر از فاصله 3 الی 5 سانتی متری پیدا کند. فلزیاب‌های کوچک و قابل حمل برای کشف فلزات در بدن  و یا سطحی از یک کالایی ساخته شده‌اند. دراغلب این دستگاهها صفحه نمایشگر و تنظیم حساسیت  وجود نداشته و فقط قطعات فلزی با سطح مقطع بزرگ را میشناسد. از آنها بیشتر در مراکز خرید – رستورانها – شرکت ها – ادارات استفاده می گردد.

  • فلزیاب چند فرکانسی:

این ردیاب ها می توانند در فرکانس های متعدد کار کنند و به آنها امکان می دهد طیف وسیع تری از فلزات را شناسایی کرده و شناسایی هدف را بهبود بخشند. آشکارسازهای چند فرکانس به ویژه برای شکار ساحلی مفید هستند، جایی که می توانند به تمایز بین انواع مختلف فلز مدفون در شن کمک کنند

تغییر حساسیت راکت فلزیاب بازرسی

در خصوص اینکه بدانیم راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟، در ابتدا باید به یک مسئله مهم توجه داشت، و این است که در بیشتر راکت های فلزیاب بازرسی می توان حساسیت دستگاه را تنظیم نمود تا شناسایی دقیقی را انجام دهد.


لينک مرتبط

ليست قيمت دستگاه حضور و غياب، نرم افزار باشگاه ورزشی، دستگاه گشت و نگهباني، دستگاه ايکس ري، گيت فلزياب، گیت فلزیاب بازرسی فرودگاه، دستگاه اکسس کنترل -برند zk و suprema

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات بازرسی به قسمت راکت بازرسی بدنی مراجعه و یا با شماره 44607217-021 در ارتباط باشید.

راکت بازرسی بدنی

4/5 - (2 امتیاز)