بی نظمی در ورود و خروج


بی نظمی در ورود و خروج

مقالات زیر به شما جهت خرید دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب پیشنهاد می گردد

یکی از مشکلات زیادی که اکثر شرکت ها و کارخانجات بزرگ و یا حتی کوچک با آن مواجه هستند، وجود بی نظمی در ورود و خروج کارمندان به محل کار مخصوصا حاضر نشدن به موقع در محل کار است.


مشکلات بی نظمی در ورود و خروج کارمندان


 

بی نظمی در ورود و خروج کارمندان ممکن است یک مشکل مدیریتی مهم باشد که باید به آن پرداخته شود. این مشکل می‌تواند به موارد زیر مربوط شود:

1. سیستم حضور و غیاب نامناسب: اگر سیستم حضور و غیاب در سازمان شما به درستی عمل نمی‌کند یا ندارید، کارمندان ممکن است دچار بی نظمی در ورود و خروج شوند. این ممکن است به دلیل عدم ثبت درست زمان حضور و غیاب، عدم وجود روش‌های قوی برای ثبت حضور و غیاب یا اشتباهات در سیستم مربوط باشد.

راه حل: بررسی و بهبود سیستم حضور و غیاب، ممکن است شامل استفاده از سیستم‌های خودکار شناسایی مانند کارت‌های حضور و غیاب، اثبات بیومتریک مانند اثر انگشت یا اسکن چهره، یا استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت حضور و غیاب باشد.

2. قوانین و سیاست‌های مبهم: اگر قوانین و سیاست‌های مربوط به ورود و خروج کارمندان در سازمان شما مبهم یا اجرا نشده باشند، می‌تواند به بی نظمی در ورود و خروج منجر شود. مثلاً، اگر کارمندان ندانند که باید چه موقع وارد محل کار شوند یا چگونه ورود و خروج خود را ثبت کنند، به نمونه‌ای از این مشکل می‌رسیم.

راه حل: تدوین و ارائه قوانین و سیاست‌های واضح و دقیق مربوط به ورود و خروج کارمندان به همراه آموزش و آگاهی‌بخشی مناسب به کارمندان. همچنین، تشکیل گروهی با مسئولیت مدیریت حضور و غیاب و اعمال قوانین مربوطه می‌تواند مفید باشد.

3. نظارت ناکافی: اگر نظارت بر ورود و خروج کارمندان به درستی صورت نگیرد، کارمندان ممکن است از رعایت قوانین و سیاست‌های مربوطه خودداری کنند و این منجر به بی نظمی در ورود و خروج شود. به عنوان مثال، اگر مدیران نتوانند به درستی حضور و غیاب کارمندان را نظارت کنند، کارمندان ممکن است زمان کاری خود را نادقیق ثبت کنند یا از اصول و قوانین مربوط به ورود و خروج پیروی نکنند.

راه حل: تقویت نظارت بر ورود و خروج کارمندان از طریق استفاده از سیستم‌های نظارتی مانند دوربین‌های مداربسته، استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت حضور و غیاب با قابلیت نظارت بر ثبت ورود و خروج، و ایجاد فرآیندهای منظم برای بررسی و تأیید حضور و غیاب کارمندان می‌تواند کمک کند.

4. مشکلات فنی: ممکن است بی نظمی در ورود و خروج کارمندان به دلیل مشکلات فنی در سیستم‌های حضور و غیاب یا ماشین‌آلات مربوطه رخ دهد. به عنوان مثال، اگر دستگاه‌های حضور و غیاب خراب یا نامناسب باشند، کارمندان ممکن است با مشکلاتی در ثبت ورود و خروج روبرو شوند.

راه حل: بررسی و تعمیر دستگاه‌های حضور و غیاب، به‌روزرسانی نرم‌افزارها و راه‌اندازی روش‌های پشتیبانی و پیشگیری از مشکلات فنی ممکن است به حل مشکل بی نظمی در ورود و خروج کارمندان کمک کند.

5. فرهنگ سازمانی: اگر فرهنگ سازمانی مرتبط با حضور و غیاب چندان قوی نباشد و اهمیت کافی به این موضوع داده نشود، کارمندان ممکن است انگیزه کافی برای رعایت قوانین و سیاست‌های مربوط به ورود و خروج نداشته باشند.

راه حل: تقویت فرهنگ سازمانی ارتباطی با حضور و غیاب، ایجاد انگیزه و پاداش‌های مناسب برای رعایت قوانین مربوطه، و ارائه آموزش‌های ضروری و آگاهی‌بخشی درباره اهمیت حضور و غیاب به کارمندان می‌تواند مفید باشد.

با توجه به عوامل مختلفی که می‌تواند به بی نظمی در ورود و خروج کارمندان منجر شود، مهم است که مدیران و مسئولان سازمان این مشکل را جدی بگیرند و با اتخاذ تدابیر مناسب، برای بهبود و مدیریت بهتر حضور و غیاب کارمندان تلاش کنند.

همه مدیران توقع دارند که پرسنل زیر نظرشان سروقت در محل کار خود حضور داشته باشند. البته که این مورد یعنی حضور سر وقت کارمند در محل کار خود باعث به وجود آمدن نظم  در محل کار ونیز بالا رفتن  راندمان کاری خواهد شد.

در هر اداره یا سازمان تایم کاری ثابتی برای ورود و خروج کارمندان در نظر گرفته شده است. کارمندان آن شرکت موظف هستند در زمان های مشخص شده در محل کار خود بوده و شروع به کار خود را آغاز نمایند. درصورتیکه پرسنل به هر علتی و بدون اجازه از مدیر خود، در زمان مشخص شده حاضر نباشد با ثبت تأخیر در ورود و یا اگر زودتر از ساعت مورد نظر از شرکت خارج شود برای او کسری کار در نظر گرفته شده و با توجه به قوانین مختلف هر مجموعه شامل جریمه خواهد شد.

قانون وزارت کار جریمه ایی با عنوان کسر مدت عدم حضور از ساعات کاری و کسر مبلغ آن از حقوق را برای این موارد در نظر نگرفته است، یا اینکه در اداره قوانین انضباطی خاصی تعیین شده باشد.

ادارات  و سازمانهای بزرگ غالبا قسمتهایی به نام کمیته انضباطی دارند که وظیفه آنها رسیدگی به تخلفات پرسنل است. کمیته انضباطی جهت جلوگیری از تخلف ورود و خروج، مجبور به عدم پرداخت دستمزد و مزایای ماهانه مربوطه، فرد مورد نظر می‌نماید

در مرحله اول به فرد مورد نظر تذکر شفاهی داده می شود در صورت رعایت کردن آن به صورت اخطار کتبی و در مرحله دوم به صورت تذکر کتبی و باز در صورت رعایت نکردن فرد قطع همکاری با وی انجام شده و اخراج می گردد.

در بعضی شرکتها برای جریمه کارمندانی که بدون داشتن مجوز تأخیر می کنند،جریمه هایی رادر نظر میگیرند اکثر این جریمه ها بدین صورت می باشد که مدت جریمه ۲ برابر شده و در آخر ماه از حقوق و دستمزد کسر می شود.


لينک مرتبط

عملکرد دستگاه حضور و غياب، ليست قيمت دستگاه حضور و غياب، راکت بازرسي بدني، نرم افزار باشگاه ورزشی، دستگاه گشت و نگهباني، دستگاه گشت و نگهبانی wm5000x1، دستگاه ايکس ري، گيت فلزياب، گیت فلزیاب بازرسی فرودگاه، دستگاه اکسس کنترل برند zk و suprema

لطفا به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 + 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.