بی نظمی در ورود و خروج

یکی از مشکلات زیادی که اکثر شرکت ها و کارخانجات بزرگ و یا حتی کوچک با آن مواجهه هستند،وجود بی نظمی در ورود و خروج به محل کار مخصوصا حاضر نشدن  به موقع در محل کار است.بی نظمی در ورود و خروج

همه مدیران توقع دارند که پرسنل زیر نظرشان سروقت در محل کار خود حضور داشته باشند. البته که این مورد یعنی حضور سر وقت کارمند در محل کار خود باعث به وجود آمدن نظم  در محل کار ونیز بالا رفتن  راندمان کاری خواهد شد.

در هر اداره یا سازمان تایم کاری ثابتی برای ورود و خروج کارمندان در نظر گرفته شده است. کارمندان آن شرکت موظف هستند در زمان های مشخص شده در محل کار خود بوده و شروع به کار خود را آغاز نمایند. درصورتیکه پرسنل به هر علتی و بدون اجازه از مدیر خود، در زمان مشخص شده حاضر نباشد با ثبت تأخیر در ورود و یا اگر زودتر از ساعت مورد نظر از شرکت خارج شود برای او کسری کار در نظر گرفته شده و با توجه به قوانین مختلف هر مجموعه شامل جریمه خواهد شد.

قانون وزارت کار جریمه ایی با عنوان کسر مدت عدم حضور از ساعات کاری و کسر مبلغ آن از حقوق را برای این موارد در نظر نگرفته است، یا اینکه در اداره قوانین انضباطی خاصی تعیین شده باشد.

ادارات  و سازمانهای بزرگ غالبا قسمتهایی به نام کمیته انضباطی دارند که وظیفه آنها رسیدگی به تخلفات پرسنل میباشد. کمیته انضباطی جهت جلوگیری از تخلف ورود و خروج، مجبور به عدم پرداخت دستمزد و مزایای ماهانه مربوطه، فرد مورد نظر مینماید

در مرحله اول به فرد مورد نظر تذکر شفاهی داده می شود در صورت رعایت کردن آن به صورت اخطار کتبی و در مرحله دوم به صورت تذکر کتبی و باز در صورت رعایت نکردن فرد قطع همکاری با وی انجام شده و اخراج می گردد.

در بعضی شرکتها برای جریمه کارمندانی که بدون داشتن مجوز تأخیر می کنند،جریمه هایی رادر نظر میگیرند اکثر این جریمه ها بدین صورت می باشد که مدت جریمه ۲ برابر شده و در آخر ماه از حقوق و دستمزد کسر می شود.


مهرپردازش ارائه دهنده تجهیزات و خدمات در حوزه لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب ، دستگاه کنترل تردد ، بهترین دستگاه گشت و نگهبانی ZK PT100 ، اسکنر اثر انگشت ، راکت بازرسی بدنی ،گیت بازرسی فلزیاب ZK-D4330، دوربین مداربسته با برند zk و suprema

لطفا به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 + چهارده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.